Dodavatel plynotěsných a vodotěsných systémů pro všechny typy inženýrských sítí s těsností do 5 barů. Již od roku 1997.

Vodotěsné a plynotěsné prostupy izolacemi

Výrobců a druhů izolací je mnoho a o jejich aplikacích bylo napsáno nepřeberné množství článků. Existují izolace nátěrové, fóliové, asfaltové, kvalitnější, méně kvalitní a tak dále. Všechny však mají jednu společnou nevýhodu – pracují s nimi lidé. Ať už budeme mluvit o pracovní nekázni nebo třeba o lidské tvořivosti, právě lidský faktor většinou způsobuje vady obvykle fungujících systémů. A to bez rozdílu, jestli se jedná o izolaci střechy nebo svislých a vodorovných stavebních konstrukcí. Tento problém se týká především fóliových izolací a asfaltových pásů.

Například natavování izolací na kanalizační potrubí a chráničky procházející spodní stavbou je sice běžná praxe, ale zejména v těchto detailech nesystémově provedených prostupů vzniká velké množství chyb. Tyto chyby způsobují netěsnosti v celém fóliovém systému, který se tím pádem stává nefunkčním. Velkým problémem je, že při pokračování stavby oprava těchto netěsností již není možná. Stejné situace nastávají také u svislých obvodových stěn nebo na střechách, kde je oprava sice možná, ale většinou zbytečně technicky i finančně náročná.

Nejspolehlivějším a zároveň nejjednodušším systémem je použití pažnic fungujících na principu pevné a volné příruby a k tomu vhodně zvoleného těsnění. Izolace se nikam složitě netaví, ale svírá se mezi pevnou a volnou přírubu. Do hrdla pevné příruby se poté instaluje těsnění, kterým se těsní procházející potrubí nebo kabely. Toto řešení je jednoduché a výrazně snižuje riziko chybného provedení. Navíc se jedná o řešení systémové a vytváří tak spolehlivý vodotěsný a plynotěsný prostup izolací.

Firma BETTRA, s.r.o. dodává vysoce kvalitní pažnice vyrobené z nerezové oceli pro všechny možnosti použití. Použití nerezové oceli namísto plastových pažnic s límcem totiž zajišťujeme mnohonásobně delší životnost a jednodušší montáž. Pažnice HRD-FUF jsou určené přímo k betonáži do stěny, která bude opatřena fóliovou izolací. Pokud se s pažnicemi dopředu nepočítalo nebo jsou určeny například do podlahy, vhodnou variantou jsou pažnice HRD-FUFA pro dodatečnou montáž. Pravdou však je, že se izolatéři často dostávají do situací, kdy stavební připravenost je mizerná a použití standardních pažnic není možné. V těchto případech je možné vyrobit pažnice „na míru“, například jako několikanásobné nebo šikmé.

Používání pažnic s pevnou a volnou přírubou je v Evropě běžným standardem, který Vám ušetří nejen spoustu starostí a finančních prostředků s následnými opravami. Více informací o jednotlivých produktech naleznete na www.bettra.cz. Proškolení obchodní zástupci Vám rádi poradí a pomůžou s výběrem nejvhodnějšího řešení dle Vašich požadavků.

Mgr. Jiří Spurný – BETTRA, s.r.o.

Co je nového

Krátké zprávy ze společnosti.

Více novinek

V pátek 28.5. nebudeme v kanceláři k zastižení.

3.5.2021

Všichni naši zaměstnanci budou v pátek na školení. Určitě je zastihnete na telefonu, ale přímo v kanceláři tento den nikdo nebude.

Vylepšili jsme objednací čísla nerezových pažnic!

24.3.2021

Abychom zjednodušili označování našich nerezových pažnice, tak jsme trošku upravili jejich objednací čísla. Vše potřebné naleznete zde na stránkách a v nových katalogových listech.

Vyberte si nás pro
spolupráci

Na trhu
od roku 1997

certifikace
ISO 9001:2008

Rychlost
dodání

Nechte nám telefon, zavoláme Vám

Vyplňte prosím telefon.

1997 - 2021 BETTRA, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Najdete nás
na YouTube

YouTube

Vyrobila společnost CZECH PROMOTION online.